Aktuálně, ERASMUS+ MEDIA4DEMOCRACY

Třída 2.B ve Štrasburku 2022

19 Zář , 2022   Gallery

Třetí týden v září se skupina patnácti studentů ze třídy 2. B se svou třídní učitelkou zúčastnila zájezdu do francouzského Štrasburku, a to na pozvání europoslance Luďka Niedermayera.

12. září jsme v nočních hodinách odjížděli z Brna. Cesta autobusem trvala kvůli nehodě na dálnici bezmála patnáct hodin. Po příjezdu do Štrasburku jsme vyrazili na prohlídku historického centra, které nás okouzlilo svou jedinečnou atmosférou. Prošli jsme se po Ponts Couverts de Strasburg, Place Broglie, Place Kléber a navštívili jsme také katedrálu Notre-Dame, kde jsme si po zdolání 340 schodů mohli užít krásný výhled na město. Poté následovala večeře ve francouzské restauraci Le Dix a v půl deváté jsme se přemístili do hotelu na okraji města.

Další den byla na programu návštěva Evropského parlamentu. Zde jsme si poslechli přednášku o jeho fungování a diskutovali s europoslancem Luďkem Niedermayerem o aktuálních problémech, např. o inflaci či obnovitelných zdrojích. Společně jsme se také vyfotili u vlajek a poté jsme z tribuny sledovali jednání pléna EP. Měli jsme štěstí, neboť jsme mohli sledovat i projev předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen. Z reakcí studentů bylo jasné, že tato dáma na ně udělala velký dojem. Měli jsme také možnost zahlédnout české europoslance. Naobědvali jsme se v budově EP a tramvají jsme přejeli do centra města, kde jsme měli čas na nákup suvenýrů. Večeře proběhla v tradiční alsaské restauraci Le Gruber a v půl jedenácté jsme se vrátili do hotelu.Čtvrtý den nás čekala už jen cesta domů. Tentokrát proběhla v klidu, ve 23:00 jsme se ocitli v Brně.

Na závěr bychom chtěli co nejsrdečněji poděkovat europoslanci panu Luďku Niedermayerovi za to, že nám umožnil navštívit Evropský parlament, a také našemu průvodci panu Mgr. Jiřímu Klinderovi za organizaci celé akce.

Text: Mgr. Eva Kubišová
Foto: Mladí demokraté, studenti 2.B

(pozn. administrátora – děkuji za automatické zpracování fotografií)

https://gjakub.rajce.idnes.cz/Strasburk_zari_2022/

492