Aktuálně, Olympiády a soutěže

ANOTHER GROUP OF CAMBRIDGE EXAM RECORD-BREAKERS FROM GYMNÁZIUM JAKUB! :-)

29 Srp , 2022  

Gratulujeme studentům, kteří uspěli u červnových zkoušek B2First, které se opět konaly na půdě našeho gymnázia. V letošním roce na požadovanou úroveň B2 uspěl plný počet, 21 uchazečů, co víc, úspěšnými 14 účastníky byl stanoven nový rekord zvládnutí zkoušky na nejvyšší možnou úroveň C1, na kterou je potřeba získat z celkových 190 bodů, alespoň 180.
(V minulém roce to bylo 15 studentů, ale z celkového počtu 31 🙂

Získaný certifikát studentům usnadní maturitní zkoušku, protože si můžou požádat o prominutí ústní a písemné části z angličtiny a soustředit se na zbývající maturitní předměty. Kromě toho studenti získají výhody u přijímacích zkoušek na vysoké školy. Pokud si budou přát studovat angličtinu jako hlavní obor na pedagogické fakultě, poslouží jim zmíněný certifikát jako ekvivalent přijímacích zkoušek nejenom z angličtiny, ale i z dalšího, minoritního oboru.

Můj obdiv patří studentům i za to, že se dokázali poprat s výzvou a skvěle uspěli, přestože termín zkoušek letos padl na pátek a sobotu 17. – 18. 5. 2022, přesně den poté, co se vrátili z vodáckého kurzu na Vltavě 🙂

Nakonec bychom chtěli popřát studentům hodně štěstí při blížící se maturitě, přijímacích zkouškách na vysoké školy a dalších životních testech. Doufáme ale, že se při studiu angličtiny nezastaví a budou se nadále zlepšovat, protože víme, že to zvládnou.

Congratulations on successful passing your Cambridge exam; wish you all the best!

Helena Matrasová

 

Zkouška FCE je hlavně o naučení se, jak testy fungují, samozřejmě gramatika, znalosti a odvaha mluvit jsou také důležité. Testy mají vlastní systém, který je potřeba se naučit, bez toho ani ránu. Rok přípravy mi dal hodně. Nebojím se promluvit, i když to může být špatně a mám chuť se dál vzdělávat. S ostatními jsme si kurzy moc užili, dokázali jsme se pobavit a zasmát, zároveň dost naučit a pochopit. Velké díky paní profesorce

Sára Jankůjová

191