Aktuálně, Olympiády a soutěže

Florbalové vítězství v Uherském Hradišti

8 Říj , 2022   Gallery

Florbalisté naší školy dosáhli výborného úspěchu. V okresním finále konaném 5. 10. 2022 v Uherském Hradišti vybojovali první místo. Ve čtyřech zápasech pouze jednou remizovali, soupeřům vstřelili 19 branek a pouze 4 inkasovali.

V prvním utkání jsme přehráli městského rivala SŠ-COPT Uherský Brod 6 : 1 (střelci Martin Ležatka 3, Erik Kouřil 2 a Filip Hegr). V druhém zápase jsme vyhráli nad velmi nebezpečnou SOŠ a G Staré Město 2 : 1 (Ležatka Martin, Kouřil Erik). Ukázalo se, že toto vítězství bylo pro celkový vývoj turnaje rozhodující. V třetím kole jsme narazili na domácí Gymnázium Uherské Hradiště. Ve vyrovnaném a trochu nervózním průběhu jsme dlouho vedli brankou Erika Kouřila. Domácím se nakonec podařilo šťastně skórovat na konečných 1 : 1. Vše nasvědčovalo tomu, že bude rozhodovat celkové skóre. Naši borci neponechali nic náhodě a v posledním kole „rozstříleli“ SŠPHZ Uherské Hradiště 10 : 1. Střelecky vynikl Erik Kouřil se šesti brankami, dále ho doplnili Martin Ležatka 2, Karel Man a Jakub Ondrůšek.

Toto drtivé vítězství „zlomilo“ domácí tým, který musel porazit Staré Město o sedm branek. Nejenomže nevyhráli, ale nakonec odešli poražení 4 : 1 a skončili až na třetím místě za Starým Městem.

Děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci školy a už se těšíme na krajské finále, které se bude hrát v domácí sportovní hale 25. 10. 2022.

Vítězný tým:
dolní řada zleva: Jáchym Vrba, Petr Kroča, Jiří Charvát, Petr Hájek, Karel Man
horní řada zleva: Jakub Ondrůšek, Martin Ležatka, Erik Kouřil (nejlepší střelec turnaje s deseti brankami, David Ležatka a Filip Hegr

foto: https://gjakub.rajce.idnes.cz/Vitezstvi_florbalistu_v_okresnim_finale/

 

217