Aktuálně, Olympiády a soutěže

Třetí turnaj, třetí vítězství

2 Pro , 2022   Gallery

Florbalisté Gymnázia JAK a JŠ s právem SJZ Uherský Brod potvrdili na třetím turnaji svoji výbornou formu. Po vítězství v okresním a krajském kole soutěže pořádané AŠSK, vyhráli okresní finále další celostátní soutěže Subterra Cup 2022, tentokrát pod záštitou Českého florbalu.

https://gjakub.rajce.idnes.cz/Vitezstvi_v_OF_florbaloveho_turnaje_Subterra_Cup_1.12.2022/

Čtyři zápasy, čtyři výhry, 21 vstřelených a pouze 5 branek obdržených. To je strohá statistika. Co se za těmito čísly skrývá? Především obrovská herní a taktická vyspělost, odhodlanost, bojovnost a kolektivní duch v týmu.

První dva zápasy se odehrály v poklidném tempu a téměř se stejnými výsledky. Nejprve jsme porazili SŠPHZ UH 7:1 (David Ležatka 2, Martin Ležatka 2, Jakub Ondrůšek, Tomáš Maleňák, Petr Hájek), potom SG Velehrad 7:2 (Erik Kouřil 2, Jakub Ondrůšek 2, David Ležatka 2, Tomáš Maleňák).

Další dvě utkání už byla docela o něčem jiném. Kluci k nim přistoupili velice zodpovědně a ukázali, že v současné době vládnou našemu okresu a rovněž v kraji patří mezi nejlepší. Nad nebezpečnou SOŠ a Gymnázium Staré Město jsme zvítězili 3:0 (Tomáš Maleňák 2, Martin Ležatka).

Posledním naším soupeřem bylo Gymnázium UH, které muselo vyhrát. Nám stačila remíza. Zápas byl z počátku velmi vyrovnaný. Domácí začali velmi agresivně a snažili o vstřelení první branky. Naše technická hra jim však dělala problémy a často se dopouštěli přestupků, jeden z nich byl potrestán trestním střílením, které s přehledem proměnil Erik Kouřil. Na začátku druhého poločasu se soupeři podařilo vyrovnat a vše podřídil vstřelení druhé branky. Nenechali jsme se strhnout a taktickou hrou jsme kontrolovali situaci. Jakub Ondrůšek vrátil vedení na naši stranu, Tomáš Maleňák dvěma zásahy zvýšil na 4:1 a tím bylo rozhodnuto.  V závěru jsme sice inkasovali na 4:2, ale nic víc jsme domácím nedovolili.

Celkové vítězství v turnaji věnovali kluci svému spoluhráči Jakubu Nevařilovi, který se ve 2. minutě úvodního zápasu po nahrávce na první branku zranil a musel být odvezen do nemocnice s poraněným kotníkem. Domů se Kuba vrátil se sádrou. Přejeme mu brzké uzdravení a věříme, že do krajského finále, kam jsme postoupili, bude opět fit.

Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy…

-zz-

 

 

304