Aktuálně, Olympiády a soutěže

BEST IN ENGLISH 2021

3 Led , 2022  

V pátek 26. 11. 2021 se 49 studentů z vyššího gymnázia zúčastnilo mezinárodní soutěže Best In English. Tato on-line soutěž je pořádána pod patronátem Ministerstva školství České republiky a je podporována mnoha významnými sponzory. Velkým lákadlem byla hlavní cena, a to dvoutýdenní pobyt v Kanadě.

Nominovaní studenti ve věku 14-19 let měli  možnost změřit své síly, resp. jazykové znalosti se studenty ze zahraničí. Hodinový test složený z gramatiky, poslechu a porozumění textu připravil team lektorů z Karlovy a Masarykovy Univerzity. Letošního kola soutěže Best In English 2021 se zúčastnilo celkem 595 středních škol a 17223 studentů z 32 států. Mezi soutěžícími byli studenti ze Slovenska, Estonska, Litvy, Lotyšska, Turecka, Srbska, Polska, Ukrajiny, Řecka a Rumunska.

První místo si už 5 let drží škola Miina Härma Gymnasium z Estonska a své prvenství opět potvrdila, nejlepší školou v České republice se stalo Gymnázium Matyáše Lercha, Brno.

Výsledková listina dorazila těsně před Vánocemi a vedli jsme si výborně. Naše gymnázium obsadilo 74. místo v celosvětovém měřítku, 19. místo v rámci České republiky a 1. místo ve Zlínském kraji. Za skvělé výsledky vděčíme především Vojtěchu Skybovi z OA, který se umístil na 38. místě mezi studenty z České republiky s výsledkem 115 bodů z celkových 117. S vynikajícími výsledky se mohou pochlubit i David Vystrčil z OA a Richard Sedláček ze 3.A, oba se ziskem 112 bodů.

Děkujeme všem studentům za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Milena Šišáková

176