E-Twinning Itálie 2012

E-twinning se vrací do středověkých měst….

Již 4 roky se studenti Gymnázia JAK a JŠ podílejí na projektu Medieval towns in the mirror, který je věnován poznávání historie středověku a středověkých měst.
Studenti tak před dvěma lety navštívili rumunské město Sibiu, v loňském roce zase Uherský Brod  poznávali studenti z italského Gubbia. Právě do Gubbia v italské Umbrii  mířila v posledních dubnových dnech  skupina našich studentů. Návštěvou tohoto překrásného města tak bylo završeno naše poznávání středověkých měst.
Gubbio je staré středověké město, kde se s historií potkáváme na každém kroku. Společně s italskými  a rumunskými studenty jsme byli přijati starostou města na radnici, jejíž historie sahá až do 14. století.  Samotné prostředí, celý ceremoniál i přítomnost televizní společnosti a tisku na nás učinily velký dojem.
O tom, že se naši italští přátelé na nás dobře připravili, svědčí i večerní představení v dobových renesančních kostýmech s vlajkami  na palácovém náměstí , které bylo připraveno speciálně pro nás.
V dalších dnech jsme se seznámili nejen se školou, ale navštívili jsme i světově proslulé Assisi a Perugii, sídlo biskupství, dvou univerzit a dalších škol.
Studenti měli dostatek času se blíže poznat, protože společně trávili většinu volného času.
Jak jsme se již zmínili, touto návštěvou byl završen celý projekt, který již v loňském roce získal cenu National Quality Label.
Naše spolupráce však zdaleka nekončí. Společně jsem se domluvili na novém projektu, který by měl opět přispět k poznávání evropské historie a kultur, ale který by také dále rozvíjel jazykové schopnosti studentů.
Závěrem bychom chtěli  poděkovat představitelům  Města Uherský Brod, SRPG při Gymnáziu JAK a dalším sponzorům, kteří nám realizaci našeho projektu umožnili.

Mgr. Jana Cahlová, Mgr. Jana  Řehořová

 

 

6