Olympiády a soutěže

Fotoakademie 2015

23 Kvě , 2015  

Studentky gymnázia se zúčastnily slavnostního vyhlášení cen 10. ročníku celostátní fotografické soutěže FotoAkademie
Ve čtvrtek 21. 5. 2015 se, v sídle společnosti Olympus v Praze, konalo slavnostní vyhlášení výsledků jubilejního X. ročníku fotografické soutěže Olympus FotoAkademie 2014/2015, určené studentům středních a žákům základních škol z celé ČR.

 

Po slavnostním odhalení vítězných fotografií v prostorách generálního partnera soutěže převzali jejich autoři ceny z rukou předsedy komise fotografa Roberta Vano, pořadatelů a zástupců sponzorů a partnerů projektu FotoAkademie.cz.

 

Soutěž probíhala na webu www.fotoakademie.cz od 11.11. 2014 do 4.4. 2015 a účastníci z řad žáků a studentů mohli posílat soutěžní fotografie do následujících kategorií:

1) Zimní krajina, 2) Kruh, 3) Módní trendy, 4) Makro, 5) Jedinečný okamžik.

cevelova

Foto: Veronika Čevelová

Gymnázium J. Á. Komenského v Uherském Brodě získalo stejně jako v minulém roce druhou cenu v celkovém hodnocení středních škol ČR. Karolína Lancůchová z 2. A získala 3. cenu v kategorii Zimní krajina za snímek Čekání na jaro  a Veronika Čevelová z 2. A získala cenu Facebooku za snímek Oko v kategorii Jedinečný okamžik. Vybíralo se z téměř tisíce fotografií a snímky hodnotila odborná komise. Také uživatelé Facebooku mohli každý týden vybrat nejhezčí fotografii. Vítězné fotografie je možné shlédnout na http://www.fotoaparat.cz/article/11532/2.

lancuchova

Foto: Karolína Lancůchová

Vítězné fotografie byly nejprve odhaleny formou výstavy v prosvětlené hale v prostorách sídla společnosti Olympus. Úvodní slovo měli k soutěžícím i návštěvníkům ceremoniálu organizátoři, partneři a porotci soutěže. Po slavnostním zahájení došlo k samotnému vyhlašování vítězů, promítání fotografií a předávání cen. Žáci a studenti se také podělili s posluchači o to, jak a proč vítězná fotka vznikla. Akce se nesla v příjemném a  slavnostním duchu. Zakončena byla projevem RNDr. Heleny Macenauerové a následným routem a společným fotografováním.

325