Aktuálně, Olympiády a soutěže

Grandfinále PIŠQWOREK

13 Pro , 2022   Gallery

Ve čtvrtek 8. 12. 2022 se na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně konalo Grandfinále PIŠQWOREK v kategorii základních škol. Do soutěže se v letošním školním roce zapojilo celkem 655 týmů. Mezi 32 týmy z České a Slovenské republiky, které postoupily z krajských kol, bojoval i náš tým RÁDOBY PROFÍCI složený z terciánů.

Po velmi brzkém ranním vstávání se Alex Christian Faivre, Jan Bobčík a Alois Mikeš posadili v 8:30 ke stolům s hracími archy, šachovými hodinami a linery poprvé. Toto opakovali každých 40 minut, které byly na jedno kolo vždy vymezeny. Kol bylo osm a zápasy se hrály takzvaným švýcarským systémem, který proti sobě staví týmy s podobnou herní výkonností. Duely jsou tak vyrovnanější.

V piškvorkách jde hlavně o logiku, dobrou strategii a přípravu. Tu kluci měli. Tak jak říkal Alex, jejich strategií jsou různé swapy a „kulišárny“. Přesto, že jako první tým přinesli do turnaje absolutní výhru, tj. 6 výher a tím pádem 12 bodů k dobru, nakonec se umístili v 2. polovině žebříčku.

Alex, Jan a Alois si soutěž chtěli užít a to se jim podařilo. Na památku si odvezli spoustu zážitků a originální pišqworkářské triko, ve kterém odehráli všechny duely.

Kluci, děkuji za reprezentaci školy a trénujte, ať se na Grandfinále příští rok opět probojujeme!

Mgr. Radka Kolouchová

https://gjakub.rajce.idnes.cz/Grandfinale_PISQWOREK/