Aktuálně

Gymnazisté převzali bronzové a stříbrné certifikáty

8 Čvn , 2022   Gallery

Cena vévody z Edinburghu (DOFE) jako celosvětově uznávaný program umožnuje mladým lidem odhalit svůj potenciál v oblasti rozvoje talentu, sportu, dobrovolnictví a expedičních dovedností.

DOFE bylo založeno britskou královskou rodinou a těší se vysoké mezinárodní prestiži. 13 odhodlaných gymnazistů svědomitě zapisovalo zvolené aktivity po dobu 6 a 9 měsíců do aplikace ORB, která slouží jako důkaz o pravidelném plnění programu.

Pětičlenný tým úspěšně dokončil základní bronzovou úroveň programu a další dva čtyřčlenné týmy splnily vyšší stříbrnou úroveň. Ve středu 8. června 2022 se všichni absolventi programu zúčastnili slavnostního předávání certifikátů a odznaků. Bronzovo – stříbrná ceremonie  se konala ve velkém zasedacím sále Krajského úřadu ve Zlíně. Z rukou patronky DOFE MgA. Zuzany Bahulové Ph.D., dále vedoucího oddělení mládeže, sportu a rozvoje lidských zdrojů Ing. Tomáše Dudy a ředitele DofE PhDr. Tomáše Vokáče převzali studenti GJAK bronzové a stříbrné ocenění.

Bronzové odznaky a certifikát o úspěšném dokončení bronzové úrovně obdrželi: Nela Soukeníková (2.A), Andrea Pijáková (2.A), Jakub Milička (2.A), Ondřej Mužík a Václav Kapsa.

Stříbrné odznaky a certifikát o úspěšném dokončení stříbrné úrovně získali: Tereza Kozelková (4.A),Vendula Macháčková (4.A), Vít Janča (4.A), Karolína Tykalová (4.B), Michal Králík (4.B), Dominika Kramářová(4.B), Lukáš Chovanec(4.B), Natálie Dolanová (4.B).

Jejich úsilí a pokrok pečlivě monitorovaly koordinátorka programu DOFE Mgr. Milena Šišáková a hodnotitelka expedicí Mgr. Martina Tichá, které je po celou dobu podporovaly a vydaly se s nimi i na cvičné a ostré expedice. Děkujeme i externím spolupracovníkům Tomáši Halodovi a Pavlu Flekačovi za vedení týmu, expediční výcvik i realizaci expedic. Nelze nezmínit fakt, že ve Zlínském kraji patříme v počtu absolventů ke špičce. Všem oceněným blahopřejeme a věříme, že budou v programu pokračovat až do zlaté úrovně.

Mgr. Milena Šišáková
koordinátorka programu DOFE na GJAK

 

214