Aktuálně

Holandsko 2018

7 Kvě , 2018   Gallery

Ve dnech 23. – 27. dubna proběhl poznávací zájezd do Holandska, kterého se zúčastnilo celkem 43 studentů od prvních do třetích ročníků. Po náročné čtrnáctihodinové cestě jsme v úterý 24. 4. dorazili do našeho cíle – do Naardenu. Tam nás čekala návštěva muzea J. A. Komenského a společná fotka u sesterské sochy našeho rodáka J. A. Komenského, stejnou můžete vidět rovněž před uherskobrodským muzeem.

Naše poznávání pokračovalo skanzenem s větrnými mlýny a sýry v Zaanse Schans. Pak nás cesta zavedla na pobřeží rybářské vesničky Volendam. Následně zbyl už jen čas na nákup zásob na další den. Poté nás autobus odvezl na hotel do Amsterdamu, jenž se stal naším útočištěm na dva nadcházející dny.
Středa byla pro mě osobně nejlepší. Každý si totiž pod pojmem Holandsko představí větrné mlýny, sýry, tulipány a dřeváky. První dva aspekty jsme měli možnost vidět hned v úterý. Ovšem nádherné tulipány na nás čekaly až v květinové zahradě Evropy – v Keukenhofu. Dřeváky můžete vidět téměř všude v obchodech se suvenýry. Naše pouť dále pokračovala směr Haag – sídelní město parlamentu a krále. V odpoledních hodinách pak proběhla poslední zastávka, muzeum Sea Life v Scheveningenu a pár fotek u pobřeží Severního moře.
Celý čtvrtek jsme strávili v Amsterdamu, hlavním městě Holandska. Připravena pro nás byla návštěva tří muzeí, a to muzea diamantů, muzea Van Gogha a Říšského muzea, před kterým stojí nejfotografovanější objekt celého Amsterdamu – legendární nápis „I amsterdam“. Na 28. 4. každoročně připadá oslava narozenin krále Viléma Alexandra, což bylo viditelné na každém kroku – balonky v národních barvách a všude oranžová a zase oranžová. Odpoledne nás čekala plavba na grachtech a cesta směr Uherský Brod.
Zájezd jsem si moc užila, poznala novou zemi, její kulturu a typické znaky a to je to, co mě naplňuje, poznávat a objevovat nové věci.
Velké poděkování patří paní profesorce Šišákové a paní profesorce Tiché za zorganizování celého zájezdu a za to, že nám umožnily vytvořit si zážitky na celý život…
Nikola Fuchsová, 1. B

Ve dnech 23. – 27. 4. 2018 jsme se spolu se studenty naší školy zúčastnili poznávacího zájezdu do Holandska. Odjezd od školy byl v 19:30 hod. Máváním jsme se rozloučili s rodiči a připravili se na náročnou 14 hodinovou cestu autobusem. Po příjezdu bylo naší první zastávkou malebné městečko Naarden, kde jsme se dozvěděli něco více o J. A. Komenském a zhlédli místo jeho posledního odpočinku. Téhož dne jsme také navštívili skanzen Zaanse Schans s všudypřítomnou vůní čokolády, jehož dominantou byly pro Holandsko tak typické větrné mlýny. Ubytováni jsme byli na A&O Hotels a Hostels Amsterdam, kde nám každé ráno připravili skvělou snídani. Druhý den byl hlavním bodem programu tulipánový park Keukenhof, který byl pro mě nejkrásnějším místem zájezdu. Závěrem dne jsme měli možnost vidět obrovskou písčitou pláž nedaleko Haagu spojenou s návštěvou Sea Life Scheveningen muzea.
Čtvrtý, a tudíž poslední den v Holandsku jsme strávili v hlavním městě Amsterdamu. Zde jsme si prošli nejzajímavější části města a viděli tolik známé úzké domečky podél grachtů. Z muzeí jsme si vybrali Rijksmuseum, Van Goghovo museum a Museum diamantů, které jsem navštívila i já. Všechna tato muzea stála kolem známého nápisu „I amsterdam“, u kterého jsme všichni pořídili asi nejvíce fotek. Než večer padla tma, svezli jsme se někteří ještě na lodi na amsterdamském grachtu a poté se pomalu chystali na dlouhou noční cestu zpátky do ČR.
Ze zájezdu jsme si nepochybně všichni přivezli spoustu nových zážitků a nových zkušeností. Také bych za nás všechny chtěla moc poděkovat paní profesorce Tiché a paní profesorce Šišákové za skvělou organizaci zájezdu a za odvahu vzít si nás všechny na starosti. V Holandsku se mi moc líbilo a už se nemůžu dočkat, kam pojedeme příště.
Simona Kočicová, 1. B

66