Aktuálně, Olympiády a soutěže

Krajské kolo SOČ

26 Čvn , 2015  

Gymnázium Uherský Brod je nejúspěšnější školou Zlínského kraje přehlídky SOČ.

Soutěž organizuje RNDr. Drahoslav Viktorýn

V pondělí 27. 4. 2015 proběhlo na gymnáziu už podeváté krajské kolo přehlídky studentských prací Středoškolské odborné činnosti – SOČ. Letos se přehlídky zúčastnilo celkem 68 prací z 16 oborů a zapojilo se 86 soutěžících, protože některé práce obhajovaly vícečlenné týmy.

V porotě zasedlo celkem 40 porotců ze škol celého kraje, kromě nich i Ing. Petr Vozár, vedoucí odboru životního prostředí Uherského Brodu, dále např. bývalý několikanásobný účastník SOČ Radim Laga. Porotci vybrali celkem 16 postupujících do celostátního kola a 14 prací navrhují do licitačního výběru z druhého, případně třetího místa. Ve velké konkurenci soutěžících o sobě dali vědět i studenti místního gymnázia. Mezi nejvíce obsazené obory patřila pedagogika, psychologie, sociologie s 9 pracemi. Zde zvítězila Karolína Slezáková a druhá byla Michaela Vaškovicová, obě z Gymnázia v Uherském Brodě. Stejně významný úspěch vybojoval Matěj Adámek, který zvítězil, Markéta Mentzlová byla druhá v oboru Ochrana životního prostředí. Třetí místo pak v oboru zemědělství získala Jana Zahradníková. Díky jim se gymnázium v Uherském Brodě stalo nejúspěšnější školou Zlínského kraje.
Letos byl Zlínský kraj vyhodnocen jako třetí nejlepší v celé republice v počtu medailí. Už 37. ročník celostátní přehlídky se koná od 19. 6. do 21. 6. 2015 na Vysoké škole ekonomické v Praze. Věřím, že za pár let se podaří zorganizovat celostátní kolo i na naší škole. Podle slov místostarosty Ing. Jana Hrdého bude město významným partnerem.

784