Aktuálně

Lyžařský kurz TA a QA

22 Led , 2023  

Po vánočních prázdninách se třídy TA a QA ve škole moc neohřály. Od 9. 1. je čekal 5denní lyžařský kurz v Beskydech.

Hned v pondělí ráno se objevila drobná komplikace. Museli jsme o několik hodin posunout odjezd kvůli nepříznivému počasí a uzavřenému vleku. Po příjezdu na Horský hotel Čarták se studenti ubytovali a čekaly je úvodní pokyny a rozřazení do družstev.

Úterní předpověď počasí nevypadala opět dobře – celodenní déšť. I přes nepřízeň počasí vleky jely, a proto jsme se autobusem dopravili do skiareálu Karolinka. Po 4 hodinách byl sjezdový výcvik předčasně ukončen. Z rukavic jsme vyždímali „kýbl“ vody, vlasy vyfénovali, oblečení dali sušit a žáky čekala přednáška o první pomoci.

Středeční ranní sníh byl lehce přimrzlý, a tak nebyla nouze o prekérní situace. Někteří se se svými umělecky provedenými pády nominovali do soutěže „mistr pádu“. Po ranní mlze a mrazu na nás čekalo italské „azúúúro“.  Po lyžování studenti zhlédli výuková videa, která byla věnována právě tomuto sportu.

Čtvrteční odpoledne se neslo v duchu závodů. Protože jsme kvůli nedostatku sněhu na sjezdovce nemohli uskutečnit klasický slalomový závod, konal se jiný, řekla bych, velmi specifický – „běholyž“ (název chráněn patentem prof. Zemčíka J). Pro všechny účastníky byl připravený okruh, který museli oběhnout, přičemž v ruce drželi starou lyži, lyžák a holi. Někteří se s úkolem poprali lépe, jiné zaskočil soupeř jménem gravitační síla. Večer proběhlo vyhodnocení vítězů.

V pátek ráno jsme vyklidili pokoje a odjeli na svah. Většině začínajících lyžařů se dokonce podařilo zvládnout i těžší části sjezdovky. V poledních hodinách, po vývaru a „kuřízku“, jsme se vydali autobusem na cestu domů.

Všem lyžařům, ať už pokročilým či začátečníkům, patří veliká pochvala za zlepšení.

Mgr. Andrea Matějíčková

https://gjakub.rajce.idnes.cz/Lyzarsky_kurz_TA_QA/

466