Aktuálně, Olympiády a soutěže

Matematický klokan 2021

22 Bře , 2021  

V pátek 19. března 2021 se uskutečnilo v našem gymnáziu školní kolo soutěže „Matematický klokan“. Přesněji řečeno: v pokojích našich žáků. Soutěžící žáci totiž nemohli kvůli „psovi“ do školy, a tak musel „klokan doskákat“ do jejich domovů.  Tato mezinárodně koordinovaná matematická soutěž má především motivační charakter a jejím cílem je popularizace matematiky a zvýšení zájmu žáků o matematiku.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do několika kategorií. Naší školy se týkají: Benjamín (pro žáky 6. a 7. tříd ZŠ a primy a sekundy osmiletých gymnázií), Kadet (pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a tercie a kvarty osmiletých gymnázií), Junior (pro žáky 1. a 2. ročníků SŠ a kvinty a sexty osmiletých gymnázií) a Student (pro žáky 3. a 4. ročníků SŠ a septimy a oktávy osmiletých gymnázií). V každé kategorii je zadán soutěžícím žákům jednorázový test, který obsahuje 24 úloh, ty jsou rozděleny do tří skupin podle bodování (úlohy za 3, 4 a 5 bodů). Žáci vybírají jednu správnou odpověď z pěti nabízených možností. Za každou špatně zodpovězenou úlohu se 1 bod odečítá. Vyhodnocení probíhá na úrovni školy, následně okresu, kraje a celé ČR.  Nejúspěšnější řešitelé v každé kategorii jsou odměněni věcnou cenou.

Na úrovni školy bylo pořadí na prvních třech místech následující (pořadí, jméno žáka, třída, body):

Kategorie BENJAMÍN

1. Soviš Marek SA 106
2. Bobčík Jan PA 102
3. Zubek Daniel SA 96

 

Kategorie KADET

1. Hrdý Jan Theodor KA 94
2. Kroča Petr KA 82
3. Kopuncová Eliška KA 81

 

Kategorie JUNIOR

1. Kopunec Radim QA 90
2. Ležatka Martin 2.A 65
3. Fojtíková Natálie 2.B 61

 

Kategorie STUDENT

1. Nevařil Jakub YA 67
2. Skalský Alexandr YA 60
3. Matěk Štěpán OA 57

 

Blahopřejeme všem zapojeným žáků, zvláště těm, kteří se umístili na předních místech. Společně se budeme těšit na další ročník soutěže, kdy snad „doskáče klokan bez roušky“ za žáky přímo do školy.

Mgr. Radim Kopunec

45