Aktuálně, Olympiády a soutěže

Mezinárodní YPEF

5 Kvě , 2017  

2. místo v regionálním kole YPEF. Ve čtvrtek 20. 4. 2017 se na střední lesnické škole v Hranicích na Moravě uskutečnilo regionální kolo lesnické soutěže YPEF.  Naši školu reprezentovalo družstvo žáků ve složení Anna Hýsková (1.B), Adéla Zábojníková (1.B) a Jan Gajdošík (1.A).

V první části soutěže, v testu, jsme oproti favoritům – domácímu týmu z lesnické školy, ztratili pouze 0,5 bodu. Bohužel velmi náročná druhá část soutěže, což bylo praktické určování nejen přírodnin, rozhodla o konečném umístění všech družstev. Ani doplňková disciplína – určování výšky stromu, nezahýbala konečným pořadím a náš tým obsadil krásné druhé místo.

Místní kolo

V kategorii středních škol družstvo ve složení Anna Hýsková (1.B), Adéla Zábojníková (1.B) a Jan Gajdošík (1.A) obsadilo 1. místo a postoupilo tak do regionálního kola, které proběhne 20. 4. 2017 v Hranicích na Moravě.

V pátek 24. března se v Muzeu lesnictví a myslivosti Buchlov konalo místní kolo mezinárodní lesnické soutěže YPEF. V kategorii základních škol reprezentovalo naši školu družstvo ve složení Petr Šimon Janíček (SA), Jakub Fiala (SA) a Šárka Kadlecová (KA). V konkurenci 8 škol se umístili na 5. místě.

text,foto: Mgr. Alena Ježková

4