Aktuálně, Olympiády a soutěže

Na „vítězné vlně“

1 Lis , 2022  

Florbalisté Gymnázia JAK a JŠ s právem SJZ Uherský Brod navázali na úspěch v okresním kole. V krajském finále, které se konalo 25. 10. 2022 v Uherském Brodě, vybojovali opět první místo. Ve všech zápasech zvítězili a tím si vybojovali účast v republikovém finále.

Naším prvním soupeřem bylo AG Kroměříž. Chlapci se rozehráli a zvítězili 6 : 1 (střelci Martin Ležatka 2, Jakub Ondrůšek 2, Tomáš Maleňák a Erik Kouřil). Ve druhém zápase nás čekal „papírový“ favorit SPŠ Zlín. V utkání jsme podali vynikající výkon a díky brance Erika Kouřila jsme vyhráli 1:0. V posledním kole jsme se utkali s nebezpečným týmem z Gymnázia Vsetín. Vzhledem k vývoji turnaje potřebovali hosté vyhrát, nám však stačila remíza. Neponechali jsme nic náhodě a rychlou brankou Erika Kouřila jsme se ujali vedení 1:0. Obě družstva si vypracovala šance, ale brankáři své týmy podrželi. V polovině utkání se opět prosadil Erik Kouřil, který zvýšil na 2:0. Hráči Vsetína přidali na důrazu a snažili se o vstřelení branky. To se jim bohužel podařilo. Po našem zaváhání v obranném pásmu snížili na 2:1. V závěru se ještě soupeři pokusili při hře bez brankáře o vyrovnání skóre, ale nebylo jim to nic platné. Taktickou hrou jsme utkání dovedli do zdárného konce a vybojovali tak první místo ve Zlínském kraji.

Děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci školy a těšíme se na případné republikové finále.

Vítězný tým:
Dolní řada zleva: Tomáš Maleňák, Petr Kroča, Jáchym Vrba Jiří Charvát, Petr Hájek
Horní řada zleva: Jakub Ondrůšek, Martin Ležatka, Erik Kouřil (nejlepší střelec turnaje se čtyřmi brankami), David Ležatka, Filip Hegr a Karel Man

217