Aktuálně, Olympiády a soutěže

Naši studenti na StreTech 2019

24 Čvn , 2019   Gallery

Ve středu 5.6.2019 proběhla konference StreTech na ČVUT v Praze, které se zúčastnili studenti z třídy 2.A Jiří Daniel Trávníček, Jan Kapsa a Jakub Mahdal, kteří prezentovali teleskop PiKon.
Ve středu 5.6.2019 proběhl již třináctý ročník konference StreTech na ČVUT v Praze. Jedná se o setkání středoškolských studentů z celé republiky, jehož cílem je umožnit studentům a studentkám představit své práce a projekty a podiskutovat nejen o nich se svými vrstevníky, ale také se studenty a pracovníky fakult ČVUT.

Letos bylo přihlášeno 150 příspěvků od 268 studentů ze 72 škol a mezi nimi také naši studenti z třídy 2.A Jiří Daniel Trávníček, Jan Kapsa a Jakub Mahdal, kteří prezentovali teleskop PiKon, který byl vytvořen i díky tomu, že naše škola disponuje 3D tiskárnou.

Na akci jsme vystavovali teleskop PiKon, který funguje na principu zrcadlové teleskopu, ale namísto sekundárního zrcadla využíváme malou kameru. Mnoho částí dalekohledu je vytištěných na 3D tiskárně a tubus je z obyčejné PVC trubky. Dále nemá okulár jako klasický dalekohled, ale obraz je streamován na webovou stránku pomocí programu na mikropočítači Raspberry Pi, který je umístěn na tubusu.

Náš stánek budil pozornost u návštěvníků z řad veřejnosti, kteří se nás ptali na různé dotazy i z řad vysokoškolských pedagogů, ti nám dávali i rady, jak některé věci zlepšit. Celkově se náš projekt líbil. Po skončení akce jsme se odebrali na oběd do místní menzy a poté jsme šli obdivovat krásy hlavního města.

StreTech je skvělá příležitost ukázat svůj výtvor nebo projekt a podělit se o zkušenosti s ostatními, navíc jsme poznali prostory strojní fakulty, na které bude třeba někdo z nás v bucnu studovat.

 

 

4