Aktuálně, Olympiády a soutěže

Naši studenti převzali zlaté ocenění DOFE

5 Lis , 2019   Gallery

V roce 2016 bylo na našem gymnáziu založeno centrum mezinárodního programu DofE, který motivuje a podporuje mladé lidi v osobním rozvoji. Program Cena vévody z Edinburghu založila a podporuje britská královská rodina.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR  udělilo této ceně svou záštitu a zároveň podporuje program i finančně. Studenti si v programu stanovují cíle ve čtyřech oblastech – talent, sport, dobrovolnictví a expedice – a s pomocí vedoucího usilují o jejich splnění. Filosofií DofE je komplexní rozvoj mladých lidí, kteří úspěšně naplánovali, dokončili a vyhodnotili své aktivity. Přesně takových 51 mladých lidí z celé České republiky bylo ve čtvrtek 31. října 2019 oceněno Zlatou cenou vévody z Edinburghu. Z našeho gymnázia převzalo Zlatou cenu 6 studentů, kteří zdárně zakončili své tříleté úsilí. Jmenovitě se jedná o Terezu Řezníčkovou, Terezu Škubníkovou, Elišku Franekovou, Janu Valečkovou, Tomáše Halodu a Pavla Flekače. Slavnostní předávání se konalo ve Zlatém sále Lichtenštejnského paláce. Na úvod zahrál skotský dudák, poté byli představeni vzácní hosté, kteří ve svých projevech nešetřili chválou na adresu účastníků. Vrcholem dne bylo přebírání certifikátů a odznaků. Na reportáž přímo ze Zlaté ceremonie se můžete podívat v televizních novinách TV Nova a ocenění absolventi vystoupili i v pořadu Snídaně s Novou.

Ti, kdo prošli touto formou neformálního vzdělávání, potvrdí, že cesta to není snadná. Vyžaduje zejména odhodlání a vytrvalost. Studenti tak nejen posílí své dovednosti v různých oblastech volného času, ale také pracují na svém rozvoji. V rámci přijímacího řízení k DofE přihlíží většina zahraničních univerzit či zaměstnavatelů.

Závěrem bych jen doplnila, že z programu DofE si studenti odnesou jen tolik, kolik do něj vloží, protože k opravdovému úspěchu nevedou žádné zkratky. Děkuji všem účastníkům za spolupráci a věřím, že jim certifikáty otevřou dveře k vysněným cílům.

Mgr. Milena Šišáková

Koordinátorka programu

 

foto, video: Mgr. Milena Šišáková

 

 

12