Aktuálně, ERASMUS+ MEDIA4DEMOCRACY

Naši studenti v Bruselu

8 Čvn , 2022  

Ve dnech 10. – 13. 5. jsem se společně se svým spolužákem Michalem Hýblem zúčastnil zájezdu do Bruselu, který jsme získali jako odměnu za účast v soutěži Simulace Evropského parlamentu pořádanou na konci listopadu v Brně pod záštitou Mladých demokratů.

Po téměř šestnácti hodinách strávených v autobuse jsme dorazili do hlavního města Belgie. Absolvovali jsme prohlídku Evropského parlamentu a diskutovali s europoslanci Mikulášem Peksou a Markétou Gregorovou.
Druhý den jsme navštívili další turistickou dominantu Bruselu – Atomium. Jedná se o 165 miliardkrát zvětšený model základní buňky krystalové mřížky atomu železa. Poté byl čas na důkladnější prohlídku města, po které jsme se shodli, že je Brusel opravdovým městem evropské integrity.
Poslední den po prohlídce malebného městečka Bruggy jsme zamířili domů. Do Uherského Brodu jsme dorazili asi s tříhodinovým zpožděním.
Tímto bych chtěl poděkovat spolku Mladých demokratů a především jeho předsedovi Mgr. Jiřímu Klinderovi za úspěšnou organizaci celé akce.
Pokud byste se chtěli příští rok vydat s námi, musíte vyhrát jednu ze simulací Evropského parlamentu, které se každoročně konají v Brně, Praze i ve Zlíně. Účast na nich můžeme jen doporučit, protože jsme díky nim navázali nová přátelství s lidmi, kteří se stejně jako my zajímají o politiku.

Text: Petr Šimon Janíček, YA
Foto: Michal Hýbl, YA
Zaslala: Mgr. Eva Kubišová

264