Aktuálně

ONKAVA NA STŘÍBRNÉ DOFE EXPEDICI

23 Zář , 2022   Gallery

Tým Onkava pracuje ve složení  Jakub Milička, Nela Soukeníková, Andrea Pijáková, Václav Kapsa a Ondřej Mužík.

Cvičnou expedici DOFE na stříbrné úrovni studenti realizovali v Mikulově ve dnech 22. – 23. června 2022. Vedl je  kvalifikovaný školitel Bc. Pavel Flekač. Akce byla vydařená a přínosná, ale neobešla se bez komplikací. Účastníci živě vzpomínají na momenty, kdy museli s velkými krosnami projít kolem rozzuřených včel, na nekonečné hledání stínu v  úmorných vedrech a nakonec na závod ve stavění stanů bez návodu.

Ve dnech 12. – 14. září 2022 se studenti z týmu Onkava znovu vydali do terénu, tentokrát na ostrou expedici do obce Ostužná v Hrubém Jeseníku. Z Ostužné zamířily jejich kroky na kopec Šerák, další den k Obřím skalám a nakonec do Starého Města pod Sněžníkem. Celková délka pochodu činila téměř 50 kilometrů. Trasu komplikoval déšť a místy i podmáčený terén, jindy zase stádo krav či koní. Všichni nakonec vyvázli živí a zdraví.

Hlavním cílem této stříbrné expedice bylo předem vytvořit řadu komunikačních signálů, které   účastníci aktivně používali k dorozumívání během přesunu. Výstupním produktem bude videodeník zachycující seznam signálů a život týmu od kempování a vaření až po závěr výpravy.

Přes všechny překážky jsou expedice vždy neopakovatelným zážitkem. Ani v napjatých situacích neztrácíme naději a snažíme se udržet si dobrou náladu. Tohle a mnohem víc nás DOFE už naučilo.

Touto cestou chceme poděkovat vedení školy za vstřícnost a městu Uherský Brod za finanční podporu účastníků.

Mgr. Milena Šišáková

Bc. Pavel Flekač

foto: https://gjakub.rajce.idnes.cz/Onkava_na_stribrne_DOFE_expedici/

202