Aktuálně, Video

Předvánoční Vídeň 2019

12 Pro , 2019  

Ve čtvrtek 5. 12. 2019 se skupina studentů vyššího gymnázia vypravila na kulturně-poznávací exkurzi do předvánoční Vídně.


 

video: Petr Zábojník

 

Účastníci zájezdu měli možnost obdivovat krásu parků kolem zámku Schönbrunn, vyjít až na kolonádu Gloriette, vyslechnout komentovanou prohlídku týkající se historických památek Hofburgu a dómu sv. Štěpána, nechat se ohromit krásou císařovny Alžběty Bavorské při návštěvě jejího památníku. Brzké vstávání a dlouhá cesta se určitě vyplatily, neboť na závěr byli všichni uchváceni krásou a bohatou výzdobou zdejších vánočních trhů před budovou Nové radnice, kde se mohli všichni vánočně naladit a porovnat atmosféru adventního období v německy mluvících zemích a u nás.

A jak hodnotí exkurzi sami studenti? Zde jsou střípky jejich poznatků a postřehů:

„Cesta rychle ubíhala. Přednáška byla výživná a zajímavá. Osvětlení Vídně i na trzích bylo hezké. Zjistili jsme hodně nových informací z historie. Nabyli jsme hodně nových zážitků. Navštívili jsme Schönbrunn a Hofburg. Byli jsme také na krásných vánočních trzích. Vídeň se nám velice líbila a nabyla nás vánoční atmosférou. Bylo to naučné a zajímavé. Jen škoda, že byla zima. Už teď se těším na další rok, kdy Vídeň opět navštívím.”

FROHE WEIHNACHTEN FÜR ALLE!

Text: Mgr. Martina Tichá, Marek Matras

45