Aktuálně, Olympiády a soutěže

Volejbalisté v Novém Meste nad Váhom nezklamali

4 Lis , 2019   Gallery

Komise školství, mládeže a sportu MsZ v Novém Meste nad Váhom uspořádala 25. 10. 2019 turnaj středních škol ve volejbalu chlapců a děvčat o „Pohár primátora Nového Mesta nad Váhom“.
Na tento turnaj byli pozváni i zástupci SŠ z Uherského Brodu jako partnerského (družebního) města. Družstvo našich děvčat bylo složeno z hráček Gymnázia J. A. Komenského, zatímco družstvo chlapců bylo sestaveno z hráčů Gymnázia J. A. K. (4 hráči), SPŠ a OA (2 hráči) a SŠ – COPt (2 hráči). Uplatnila se zde spolupráce mezi středními školami našeho města, což ve svém důsledku přineslo kvalitní výkon a vzornou reprezentaci našeho města na tomto mezinárodním turnaji.

Naši hoši si vcelku snadno poradili se všemi třemi soupeři vždy 2:0 a s přehledem stejně jako vloni turnaj vyhráli. Družstvo děvčat po třech vítězstvích prohrálo až ve finálovém utkání s děvčaty pořádajícího Gymnázia M. R. Štefánika 0:2. Stejně jako vloni děvčata obsadila druhé místo. V družstvu vítězné školy byly dvě hráčky, které už druhým rokem hrají slovenskou extraligu žen za domácí celek. I když naše děvčata podala velmi kvalitní výkon, na soupeřky to nestačilo.

Naše město reprezentovali tito studenti:

Děvčata: Lucie Koželuhová, Ludmila Řiháková, Kateřina Páralová, Klára Velecká, Gabriela Penčáková, Adéla Šustková, Antonie Aubrechtová a Adéla Soukeníková.

Hoši: Filip Kupec, Michal Králík, Tomáš Pavelka a Jan Kapsa (všichni GJAK), Marek Svoboda a Michal Lidiak (oba SŠ – COPt), Michal Vyhnálek a Jan Mikláš (oba SPŠ a OA).

Jako vedoucí na turnaji chlapce a děvčata doprovázeli: Mgr. Radislav Staš (GJAK) a Mgr. Dalibor Janůš (SPŠ a OA).

Uherský Brod, 30. 10. 2019

Mgr. Radislav  Staš

78